KYOCERA AVX LMLP07B7M3R3DTAS
Part No.:
LMLP07B7M3R3DTAS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLMLP07B7M3R3DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 6A 39 MOHM SMD
Comments
LMLP07B7M3R3DTAS Specifications
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
39mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)