KYOCERA AVX LMLP07B7M4R7DTAS
Part No.:
LMLP07B7M4R7DTAS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLMLP07B7M4R7DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 5.5A 50MOHM SMD
Comments
LMLP07B7M4R7DTAS Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.5 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
50mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)