KYOCERA AVX LMLP07B7M5R6DTAS
Part No.:
LMLP07B7M5R6DTAS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLMLP07B7M5R6DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 5A 62 MOHM SMD
Comments
LMLP07B7M5R6DTAS Specifications
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
62mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)