KYOCERA AVX LMLP07C7M220DTAS
Part No.:
LMLP07C7M220DTAS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLMLP07C7M220DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 2.5A 170MOHM SMD
Comments
LMLP07C7M220DTAS Specifications
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)