KYOCERA AVX LMLP07C7M5R6DTAS
Part No.:
LMLP07C7M5R6DTAS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLMLP07C7M5R6DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 6A 49 MOHM SMD
Comments
LMLP07C7M5R6DTAS Specifications
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
49mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)