Taiyo Yuden LMRNJ10145GL152MN
Part No.:
LMRNJ10145GL152MN
Description:
FIXED IND 1.5MH 270MA 4.44OHM SM
Comments
LMRNJ10145GL152MN Specifications
Inductance:
1.5 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
270 mA
Current - Saturation (Isat):
360mA
DC Resistance (DCR):
3.7Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)