Taiyo Yuden LMRNJ10145GL1R0NN
Part No.:
LMRNJ10145GL1R0NN
Description:
FIXED IND 1UH 8.9A 5.9 MOHM SMD
Comments
LMRNJ10145GL1R0NN Specifications
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
8.9 A
Current - Saturation (Isat):
12.54A
DC Resistance (DCR):
4.9mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)