Taiyo Yuden LMRNJ10145GL220MN
Part No.:
LMRNJ10145GL220MN
Description:
FIXED IND 22UH 2.3A 68.4MOHM SMD
Comments
LMRNJ10145GL220MN Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.3 A
Current - Saturation (Isat):
2.87A
DC Resistance (DCR):
57mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)