Taiyo Yuden LMRNJ10145GL221MN
Part No.:
LMRNJ10145GL221MN
Description:
FIXED IND 220UH 780MA 612MOHM SM
Comments
LMRNJ10145GL221MN Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
780 mA
Current - Saturation (Isat):
910mA
DC Resistance (DCR):
510mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)