Taiyo Yuden LMRNJ10145GL2R2NN
Part No.:
LMRNJ10145GL2R2NN
Description:
FIXED IND 2.2UH 6.64A 10.2 MOHM
Comments
LMRNJ10145GL2R2NN Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.64 A
Current - Saturation (Isat):
8.91A
DC Resistance (DCR):
8.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)