Taiyo Yuden LMRNJ10145GL331MN
Part No.:
LMRNJ10145GL331MN
Description:
FIXED IND 330UH 640MA 840MOHM SM
Comments
LMRNJ10145GL331MN Specifications
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
640 mA
Current - Saturation (Isat):
710mA
DC Resistance (DCR):
700mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)