Taiyo Yuden LMRNJ10145GL470MN
Part No.:
LMRNJ10145GL470MN
Description:
FIXED IND 47UH 1.5A 156 MOHM SMD
Comments
LMRNJ10145GL470MN Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)