Taiyo Yuden LMRNJ10145GL471MN
Part No.:
LMRNJ10145GL471MN
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 470UH 520MA 1.236 OHM
Comments
LMRNJ10145GL471MN Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LMRN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
520 mA
Current - Saturation (Isat):
610mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.03Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)