Taiyo Yuden LMRNJ10155GL1R5NN
Part No.:
LMRNJ10155GL1R5NN
Description:
FIXED IND 1.5UH 8.39A 7.2MOHM SM
Comments
LMRNJ10155GL1R5NN Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
8.39 A
Current - Saturation (Isat):
11.9A
DC Resistance (DCR):
6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)