Taiyo Yuden LMRNJ10165GL100MN
Part No.:
LMRNJ10165GL100MN
Description:
FIXED IND 10UH 4.66A 20.9MOHM SM
Comments
LMRNJ10165GL100MN Specifications
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.66 A
Current - Saturation (Isat):
5.2A
DC Resistance (DCR):
17.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)