Taiyo Yuden LMRNJ10165GL1R5NN
Part No.:
LMRNJ10165GL1R5NN
Description:
FIXED IND 1.5UH 8.04A 7.5MOHM SM
Comments
LMRNJ10165GL1R5NN Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
8.04 A
Current - Saturation (Isat):
13.6A
DC Resistance (DCR):
6.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)