Taiyo Yuden LMRNJ10165GL2R2NN
Part No.:
LMRNJ10165GL2R2NN
Description:
FIXED IND 2.2UH 7.32A 8.9MOHM SM
Comments
LMRNJ10165GL2R2NN Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
7.32 A
Current - Saturation (Isat):
10.8A
DC Resistance (DCR):
7.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)