L3 Narda-MITEQ LNA-20-00100400-15-15P
Part No.:
LNA-20-00100400-15-15P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLNA-20-00100400-15-15P.pdf
Description:
IC RF AMP VSAT 100MHZ-4GHZ MOD
Comments
LNA-20-00100400-15-15P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
LNA
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
100MHz ~ 4GHz
P1dB:
15dBm
Gain:
20dB
Noise Figure:
1.5dB
RF Type:
VSAT
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
100MHz ~ 4GHz