L3 Narda-MITEQ LNA-20-00100600-16-10P
Part No.:
LNA-20-00100600-16-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLNA-20-00100600-16-10P.pdf
Description:
IC RF AMP VSAT 100MHZ-6GHZ MOD
Comments
LNA-20-00100600-16-10P Specifications
Frequency:
100MHz ~ 6GHz
P1dB:
10dBm
Noise Figure:
1.6dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
100MHz ~ 6GHz