L3 Narda-MITEQ LNA-40-06001800-15-10P
Part No.:
LNA-40-06001800-15-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLNA-40-06001800-15-10P.pdf
Description:
IC RF AMP VSAT 6GHZ-18GHZ MODULE
Comments
LNA-40-06001800-15-10P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
LNA
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
6GHz ~ 18GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
40dB
Noise Figure:
1.5dB
RF Type:
VSAT
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
300mA
Test Frequency:
6GHz ~ 18GHz