ams-OSRAM USA INC. LO P47F-AABB-24-3A5A-30-R18-Z
Part No.:
LO P47F-AABB-24-3A5A-30-R18-Z
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLO P47F-AABB-24-3A5A-30-R18-Z.pdf
Description:
LED ORANGE CLEAR SMD REV MNT
Comments
LO P47F-AABB-24-3A5A-30-R18-Z Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
PointLED®
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Orange
Configuration:
Lens Color:
Colorless
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
1960mcd
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.25V
Current - Test:
30mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
606nm
Wavelength - Peak:
610nm
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
3.40mm L x 1.90mm W