Bourns Inc. LPA1226-250KL
Part No.:
LPA1226-250KL
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLPA1226-250KL.pdf
Description:
FIXED IND 25UH 4A 45 MOHM TH
Comments
LPA1226-250KL Specifications
Inductance:
25 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
4 A
DC Resistance (DCR):
45mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.472" Dia x 0.984" L (12.00mm x 25.00mm)