Intel LPM25P2F266B
Part No.:
LPM25P2F266B
Manufacturer:
Intel
Category:
Microprocessors
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLPM25P2F266B.pdf
Description:
IC MPU 266MHZ
Comments
LPM25P2F266B Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Intel
Package/Case:
Module
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Core Processor:
Pentium II
Number of Cores/Bus Width:
1 Core
Speed:
266MHz
Co-Processors/DSP:
RAM Controllers:
SDRAM
Graphics Acceleration:
Display & Interface Controllers:
443BX
Ethernet:
SATA:
USB:
Voltage - I/O:
3.3V