Murata Electronics LQH31CN220K03L
Part No.:
LQH31CN220K03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH31CN220K03L.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 160MA 3.9 OHM SMD
Comments
LQH31CN220K03L Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
160 mA
DC Resistance (DCR):
3.9Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
14MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)