Murata Electronics LQH31CN470K03L
Part No.:
LQH31CN470K03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH31CN470K03L.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 100MA 10.4OHM SMD
Comments
LQH31CN470K03L Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
10.4Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)