Murata Electronics LQH31HN95NK03L
Part No.:
LQH31HN95NK03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH31HN95NK03L.pdf
Description:
FIXED IND 95NH 790MA 61.1MOHM SM
Comments
LQH31HN95NK03L Specifications
Inductance:
95 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
790 mA
DC Resistance (DCR):
61.1mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
650MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)