Murata Electronics LQH31MN2R2J03L
Part No.:
LQH31MN2R2J03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH31MN2R2J03L.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 140MA 700MOHM SM
Comments
LQH31MN2R2J03L Specifications
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
140 mA
DC Resistance (DCR):
700mOhm
Q @ Freq:
35 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)