Murata Electronics LQH31MN330J03L
Part No.:
LQH31MN330J03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH31MN330J03L.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 80MA 3.8 OHM SMD
Comments
LQH31MN330J03L Specifications
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
80 mA
DC Resistance (DCR):
3.8Ohm
Q @ Freq:
40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)