Murata Electronics LQH31MN6R8J03L
Part No.:
LQH31MN6R8J03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH31MN6R8J03L.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 110MA 2.6OHM SMD
Comments
LQH31MN6R8J03L Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
110 mA
DC Resistance (DCR):
2.6Ohm Max
Q @ Freq:
35 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)