Murata Electronics LQH43NH182J03L
Part No.:
LQH43NH182J03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43NH182J03L.pdf
Description:
FIXED IND 1.8MH 35MA 32.04OHM SM
Comments
LQH43NH182J03L Specifications
Inductance:
1.8 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
35 mA
DC Resistance (DCR):
32.04Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:
1.5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)