Murata Electronics LQH43NH1R0M03L
Part No.:
LQH43NH1R0M03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43NH1R0M03L.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 1.3A 39.6 MOHM SMD
Comments
LQH43NH1R0M03L Specifications
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.3 A
DC Resistance (DCR):
39.6mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
120MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)