Murata Electronics LQH43NH331J03L
Part No.:
LQH43NH331J03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43NH331J03L.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 85MA 7.44OHM SMD
Comments
LQH43NH331J03L Specifications
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
85 mA
DC Resistance (DCR):
7.44Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
3.6MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)