Murata Electronics LQH43NH471J03L
Part No.:
LQH43NH471J03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43NH471J03L.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 75MA 9.36OHM SMD
Comments
LQH43NH471J03L Specifications
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
75 mA
DC Resistance (DCR):
9.36Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
3MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)