Murata Electronics LQH43NN102K03L
Part No.:
LQH43NN102K03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43NN102K03L.pdf
Description:
FIXED IND 1MH 50MA 25 OHM SMD
Comments
LQH43NN102K03L Specifications
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
50 mA
DC Resistance (DCR):
25Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:
2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)