Murata Electronics LQH43NN150J03L
Part No.:
LQH43NN150J03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43NN150J03L.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 360MA 730MOHM SMD
Comments
LQH43NN150J03L Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
360 mA
DC Resistance (DCR):
730mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
19MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)