Murata Electronics LQH43NN181K03L
Part No.:
LQH43NN181K03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43NN181K03L.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 120MA 4.5OHM SMD
Comments
LQH43NN181K03L Specifications
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
120 mA
DC Resistance (DCR):
4.5Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)