Murata Electronics LQH43NN220K03L
Part No.:
LQH43NN220K03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43NN220K03L.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 320MA 940MOHM SMD
Comments
LQH43NN220K03L Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
320 mA
DC Resistance (DCR):
940mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)