Murata Electronics LQH43NN3R3M03L
Part No.:
LQH43NN3R3M03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43NN3R3M03L.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 500MA 350MOHM SM
Comments
LQH43NN3R3M03L Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
47MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)