Murata Electronics LQH43NN470J03L
Part No.:
LQH43NN470J03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43NN470J03L.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 220MA 1.5 OHM SMD
Comments
LQH43NN470J03L Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
220 mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Q @ Freq:
35 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)