Murata Electronics LQH43NN821J03L
Part No.:
LQH43NN821J03L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43NN821J03L.pdf
Description:
FIXED IND 820UH 60MA 20.5OHM SMD
Comments
LQH43NN821J03L Specifications
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
60 mA
DC Resistance (DCR):
20.5Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
2.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)