Murata Electronics LQH43PN101M26L
Part No.:
LQH43PN101M26L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43PN101M26L.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 320MA 1.85OHM SM
Comments
LQH43PN101M26L Specifications
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
320 mA
Current - Saturation (Isat):
320mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.85Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)