Murata Electronics LQH43PN221M26L
Part No.:
LQH43PN221M26L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH43PN221M26L.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 240MA 3.48OHM SM
Comments
LQH43PN221M26L Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
240 mA
Current - Saturation (Isat):
220mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
3.48Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)