Murata Electronics LQH44PH1R0MPRL
Part No.:
LQH44PH1R0MPRL
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH44PH1R0MPRL.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 3.2A 30 MOHM SMD
Comments
LQH44PH1R0MPRL Specifications
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
4.3A
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
85MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)