Murata Electronics LQH44PH680MPRL
Part No.:
LQH44PH680MPRL
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH44PH680MPRL.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 500MA 1.2 OHM SMD
Comments
LQH44PH680MPRL Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
580mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)