Murata Electronics LQH55DN100M03L
Part No.:
LQH55DN100M03L
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH55DN100M03L.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.7A 130.2MOHM SM
Shipping
Inventory:162
Comments
LQH55DN100M03L Specifications
Series:
LQH55
Package/Case:
2220 (5750 Metric)
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
130.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)