Murata Electronics LQH55DN2R2M03L
Part No.:
LQH55DN2R2M03L
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH55DN2R2M03L.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.2A 40.6MOHM SM
Shipping
Inventory:540
Comments
LQH55DN2R2M03L Specifications
Series:
LQH55
Package/Case:
2220 (5750 Metric)
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
40.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
80MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)