Murata Electronics LQH66SN2R2M03L
Part No.:
LQH66SN2R2M03L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQH66SN2R2M03L.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.3A 26.6MOHM SM
Comments
LQH66SN2R2M03L Specifications
Series:
LQH66
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
DC Resistance (DCR):
26.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
80MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2525 (6363 Metric)
Size / Dimension:
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)