Murata Electronics LQW03AW3N4C00D
Part No.:
LQW03AW3N4C00D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQW03AW3N4C00D.pdf
Description:
FIXED IND 3.4NH 440MA 150MOHM SM
Comments
LQW03AW3N4C00D Specifications
Inductance:
3.4 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
440 mA
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
43 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:
11GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.021" L x 0.016" W (0.53mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)