Murata Electronics LQW03AW3N7C00D
Part No.:
LQW03AW3N7C00D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQW03AW3N7C00D.pdf
Description:
FIXED IND 3.7NH 340MA 230MOHM SM
Comments
LQW03AW3N7C00D Specifications
Inductance:
3.7 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
340 mA
DC Resistance (DCR):
230mOhm Max
Q @ Freq:
38 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:
11GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.021" L x 0.016" W (0.53mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)