Murata Electronics LQW03AW5N1J00D
Part No.:
LQW03AW5N1J00D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQW03AW5N1J00D.pdf
Description:
FIXED IND 5.1NH 480MA 140MOHM SM
Comments
LQW03AW5N1J00D Specifications
Inductance:
5.1 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
480 mA
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:
9.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.021" L x 0.016" W (0.53mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)